kjerringråd > kløe i halsen > kløe i halsen

Kløe i halsen - kjerringråd

Kløe i halsen er veldig irriterende. Det kan holde deg våken om natta. Når det klør i halsen føles det som at du må hoste hele tiden, men det er ingenting som hjelper.

Ofte kommer kløe i halsen i etterkant av influensa eller en forkjølelse. Resultatet blir som oftest tørrhoste og dårlig søvn. Men det kan også være andre årsaker slik som for eksempel tørr luft.

Det sies at honning skal være en god kur mot kløe i halsen. Honning er et naturprodukt og har en rekke gode egenskaper. Hvis du søker etter honning her på kjerringrad.com så vil du finne ut at det er en god del som honning kan brukes som et middel mot.

Bli kvitt kløe i halsen med honning.

Honning som medisin mot kløe i halsen brukes på følgende måte. Bruk en teskje og fyll den med honning for så å spise den. Vanlig hostemedisin er ganske tyntflytende, men honningen skal lege kløe i halsen ganske effektivt i og med at det tar en stund før den går gjennom systemet.

Kløe i halsen

Minianne skrev 2008-12-28:

Det funker faktisk med honning.

Meg skrev 2009-04-08:

Hadde man bare hatt honning..

Gjest skrev 2009-04-24:

Jøss, det fungerte umiddelbart med en teskje honning. Takk for at dette gjorde susen. Sittet å tørrhostet å klødd i en time uten stopp (max 10 sek), men poff... borte... Har gått 10 minutter nå og kjenner ikke noe irritasjon. Genialt, men undrer meg hvor lenge det varer.

Kent skrev 2009-06-29:

Jeg harar ligget å hostet hele natta og ikke sovet ett sekund pga kløe og tørrhoste. Jeg gikk og laget meg en kopp te på ingefær. Det gikk 3 minutter og da ble det borte. Nå skal en blid Kent gå å legge seg igjen.

Meg skrev 2009-06-29:

Det fungerer bare på starten, kløen kommer tilbake :(

Hanne skrev 2009-07-13:

Et triks som alle sangere bruker for å smøre halsen sin før enhver konsert o.l. er en kopp med kokende vann med sitronsaft (3 ss) og honning (2 ss).

Hmm skrev 2009-08-31:

Kan noen trylle frem honning sent en kveld når butikkene er stengt, mon tro?

Samt skrev 2009-09-07:

Det virker ikke. Har spist 5-6 spiseskjeer på 20 minutter, men det klør like ille. Får ikke sove.

Meg skrev 2009-11-07:

Jeg begynte å klø i halsen etter jeg fikk i meg honning. Det var riktignok honning og melk, men allikevel.

Lotte skrev 2009-12-03:

Det fungerte ikke med melk med honning eller bare en skje ren honning.

Emma skrev 2009-12-29:

Har spist meg lei av honning iløpet av 5 dager. Likevel har verken honning eller hostesaft gitt meg annet enn vond smak i munnen når jeg våkner om morgenen.

Johanne skrev 2010-03-09:

Har både prøvd å blande honninga med vann og spist en spiseskje med honning. Det hjelper i et par minutter - før hosten er der igjen.

Gjest1 skrev 2010-03-12:

Det hjelper å sove med ryggen oppe, altså bygge opp sengen med puter/dyner slik at man ikke ligger i vannrett posisjon. Jeg merker iallefall forskjell, og det er bedre å få sove i en slik posisjon enn å hoste hele natten. Varm te med honning hjelper også.


Diskuter kløe i halsen

Fornavn/Kallenavn: Kommentar:

Personvernerklæring | Sidekart | © www.kjerringrad.com