kjerringråd > missfargede kopper > missfargede kopper
Det fleste har vel opplevd det. En kaffe- eller tekopp har blitt stående og tørke inn slik at den er helt brun på bunnen. Oppvaskmaskina klarer ikke å vaske dem rene, og alternativet er å stå å skrubbe dem i timesvis. For å unngå at man skal stå og skrubbe på missfargede kopper som er helt inntørket så finnes det et enkelt lite knep man kan bruke.
En innsender sier at hun bruker å sette missfargede kopper i vann og tilsetter litt bakepulver. Så lar hun koppene stå i et par timer. Når det er gjort så er det bare å ta oppvaskbørsten en runde i koppen og så har den blitt skinnende rein. For å være helt sikker på at hun har fått bort bakepulveret så lar hun de også gå en runde i oppvaskmaskina.
Ingrid skrev 2009-01-10:
Snakk om effektivt råd. Selv min gamle kopp fra barndommen som var sliten og mørkebrun pga tedrikking ble god som ny.
Cathrine skrev 2009-03-10:
Kaffekanner og termoser med belegg: Ha i 2 ss oppvaskmaskinpulver sammen med varmt vann. Rist på kannene, evt la dette godgjøre seg litt. Min er faring er at 5 min er nok. Skyll med varmt vann. Snart har du kanner som er så gode som nye. Dette virker på skitne kopper også.
Søk og se om du finner et kjerringråd som hjelper deg:
Prikker på armen går vekk hvis du drikker tran og ...
Jeg hadde mange prolaps for intil 25 år siden. Jeg...
Jeg er bare på 2. dagen. Det gjør så vondt i halse...
Noe jeg har brukt tidligere er hvitløk. Kutt opp e...
Jeg har mye problemer med underlivet og tenkte å p...
Personvernerklæring | Sidekart | © www.kjerringrad.com