
Kløe er en tilstand der huden sier ifra om at noe er galt. Huden er vårt største organ så hvis det er noe galt med den så er det greit at kroppen gir beskjed. Problemet oppstår dersom man får kløe som man vet ikke er farlig og har lyst til å bli kvitt den, for eksempel ved solbrenthet eller insektstikk.
En leser har sendt oss et råd mot kløe. Hun sier at man skal lage seg et lite heksebrygg. Man tar en liter vann og tilsetter en spiseskje med salt. Dette koker man opp og avkjøler til kroppstemperatur. Så fyller man det hele på ei rein sprayflaske for så å spraye på området som klør.
Hun sier at dette har hjulpet henne veldig hvis hun har blitt solbrent og hun har fått påfølgende kløe. Har du flere tips å komme med så setter vi pris på at du kommenterer.
Det finnes ingen kommentarer for kjerringrådet om kløe.
Søk og se om du finner et kjerringråd som hjelper deg:
Veldig god hjelp er teskje med natron i 1/2glas vann. Drikk og borte er det....
Har brukt groblad som te mot utvendige sår, innvendige sår i mave og tarm. Sli...
Min erfaring er at magnesium hjelper mot forstoppelse så har alltid med det på...
Det har lenge vært kjent at Torsken har en unik evne til kontinuerlig å fornye...
Rå gulrot i små biter kan du legge på såret. Det lindrer og såret gror fort...