Maurplage - kjerringråd

Maur er veldig vanlige og finnes overalt. Den røde skogsmauren som kan bygge kjempestore tuer, men det er stort sett sukkermaur som går inn i hus. Et utprøvd kjerringråd er å blande halvt om halvt med melis og potetmel. Strø denne blandingen der maur dukker opp. Mauren spiser av blandingen og kreperer.

Sukkermaur
Sukkermaur : Foto : kjerringrad.com

Magne skrev 21.05.2018:

Jeg har fått insekter i jorda og disse skader plantene på gravstedet. Hvilke insekter det er, vet jeg ikke. Hva skal jeg gjøre? Kanskje bruke eddik, salmiakk osv. osv. Kanskje salmiakk skader plantene? kan noen gi meg tips?

Alvin skrev 16.07.2009:

Leste på nettet at det finnes maurpulver som man kan bruke mot maur i huset.

Hazel skrev 24.04.2007:

Me har no prøvd me bakepulver og vaniljesukker... er ein 4 timar sidan no, men me ser ingen forbedring.... endå jaffal, veit jo ikkje kor lang tid det tek. men dette er jo på golvet i gongen, langs/hak heile lista på ytterdøra, nede. me får berre vente å sjå.

Diskuter maurplage

Fornavn/Kallenavn:

Kommentar:

Søk etter råd:

Søk og se om du finner et kjerringråd som hjelper deg:

Populære tips
De 5 siste kommentarene:

Halsbrann

Veldig god hjelp er teskje med natron i 1/2glas vann. Drikk og borte er det....

Sår som ikke vil gro

Har brukt groblad som te mot utvendige sår, innvendige sår i mave og tarm. Sli...

Forstoppelse

Min erfaring er at magnesium hjelper mot forstoppelse så har alltid med det på...

Øresus

Det har lenge vært kjent at Torsken har en unik evne til kontinuerlig å fornye...

Munnskold eller after

Rå gulrot i små biter kan du legge på såret. Det lindrer og såret gror fort...