
Fortsettelse av kommentarer fra side 2 om halsbetennelse.
Linn skrev 13.01.2010:
En ting jeg syns hjelper er varmt vann med eplecider-eddik, honning og sitron oppi. Sitronen inneholder C-vitaminer. Honningen smører halsen og hjelper med å motvirke hoste og er bra for immunforsvaret. Det varme vannet lindrer smerten litt og eddiken dreper bakterier. Drikk det med en gang du merker at halsen begynner å bli vond, så får man tatt livet av "vondten" før den slår ut helt!!=) Skader jo ikke å prøve!!=)
Petterss skrev 20.11.2009:
Var plaget mye med halsbetennelse og hovne mandler som ungdom/barn. Vanlig finsalt i et glass vann og gurgle halsen. (NB ikke svelge smaker pyton)Det hjalp faktisk for meg, jeg ble mye raskere frisk.
Cohn skrev 06.10.2009:
Naturen er best til å ta slike problemer. Honning og kle halsen godt med noe skjerf samt la være å røyke dersom en røyker. Tenk positivt, alt ordner seg. Klem
Bergly skrev 21.08.2009:
Et godt råd er å blande 2 teskjeer sitronsaft og 2 teskjeer med honning. Varm det 10-15 sekunder i mikrobølgeovn. Det hjelper.
Syk gutt skrev 21.04.2009:
Dette skal prøves ut.
Anonym skrev 18.09.2008:
Drikk heller vann med honning, det kan hjelpe.
Anonym skrev 06.08.2008:
Når du har hals betennelse bør man ikke drikke melk, det gjør bare at halsen blir mer slimete.
Flere kommentarer:| 0 | 1 | 2 |
Søk og se om du finner et kjerringråd som hjelper deg:
Jeg har en furu ikke langt fra terrassen. Skjæra har hatt et reir midt i treet....
Funker Lamisil neglespray på fotsopp (på neglene)?...
Veldig god hjelp er teskje med natron i 1/2glas vann. Drikk og borte er det....
Har brukt groblad som te mot utvendige sår, innvendige sår i mave og tarm. Sli...
Min erfaring er at magnesium hjelper mot forstoppelse så har alltid med det på...